Herşeyin başlangıçı biziz. Biz hayal edip, içimizden gelen tüm güç ve inançla istersek isteklerimiz tek tek kapımızı çalarak bizi bulur.

Mutlu olmak nedir?

Bana göre sağlıklı olup sevip ve sevilmektir. Çünkü ben sağlıklı olursam şükrederim bedenime iyi bakarım, bedenim benden şikayetçi değil, yaşam kalitem güzel, yemek yiyebilirim :) Yemek yemek benim ve herkes için keyif aynı zamanda mutluluğumuzun, yüzümüzdeki gülümsemenin bir parçası. Evde, dışarıda istediğim ölçüde tatlıdan, tuzludan herşeyden tüketebilmek inanılmaz güzel bir özgürlük. Bunu mu yesem, şunu mu yesem diye düşünmem. Anın keyfini çıkartırım. Sağlıklıyım ve ölçümü biliyorum. Bunu yaptığımız zaman bir adım öndeyiz.

Etrafımda beni seven, sevdiğim kişilerle vakit geçirmek onlar için bir şeyler yapabilmek, yüzlerindeki anlık gülümsemenin sebebi ben olursam ben mutlu olurum. Çünkü herşey bir zincirleme, ben karşımdakine bir söz, bir hediye, bir telefon konuşmamız, bir kahve içmemiz, gülümseyerek bakmam beni mutlu eder, güçlendirir. En önemlisi de bir tepki karşılık beklemeden yapmak. Kalpten gönderilen bu iletişim karşılıklı hissedildiği zaman mutluluğu tarif etmek inanılmaz.

Kısacası mutluluk yüreğimizin götürdüğü yerdedir.

İnsanların size “iyi ki varsın” dedikleri kadar var olur, mutlu olur..

Ve herkese seninle paylaştıkları her şey için “iyi ki varsın” demeyi ihmal etme..

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir